Strona oficjalna

Nadzwyczaj liczni wybraliśmy naszą Panią Sołtys

Przeprowadziliśmy dziś wybory na Sołtysa Bogucina. Na niepełną kadencję – około 1,5 roku.

Dopisała frekwencja. Trudno było zmieścić przybyłych w świetlicy.

Część mieszkańców niestety nie została dopisana do uprawnionych do głosowania. Plakat z Gminy Swarzędz nie informował, że należy przybyć z dowodem osobistym papierowym lub elektronicznym.

Jedyną kandydatką na Sołtysa była Patrycja Koralewska

Osób uprawnionych do głosowania było 105, osób głosujących na tak – 87.

Patrycja Koralewska tak się przedstawiła zebranym:

Mieszkam w Bogucinie od 8-miu lat. Staram się czynnie działać dla dobra wsi. W Stowarzyszeniu Nasz Bogucin oraz grupie Aktywny Bogucin. Jako najważniejsze ze swoich zadań widzę pomoc w połączeniu i dobrym zorganizowaniu mieszkańców dla działania na rzecz wsi. Uregulowanie na naszą korzyść statusu prawnego ulicy Sosnowej. Zagospodarowanie dużej działki przy świetlicy na teren rekreacyjny. Ścieżka rowerowa w kierunku Antoninka. Mam dwie córki w szkole podstawowej i doskonale rozumiem oczekiwania także tych mieszkańców. Mam nadzieję, że połączone działania Aktywnego Bogucina i Koła Gospodyń będą bardzo pomocne w integracji mieszkańców, bo w tych zajęciach uczestniczą bardzo różne wiekowo osoby.

Padło pytanie jakie zdanie ma kandydatka nt. osiedla na Ligowcu. Kandydatka odpowiedziała, że za mało wiemy o nowym pomyśle zawierającym centrum badawcze politechniki. Na pewno prezentowana na spotkaniu w Kobylnicy w 2019 roku koncepcja 7-tysięcznego miasteczka jest zła, bo zbyt zagęszczona. Za mocno utrudni komunikację samochodową dotychczasowym i nowym mieszkańcom.

Spotkanie prowadził Burmistrz miasta i Gminy Swarzędz – Marian Szkudlarek.

Przedstawił nowe pomysły dotyczące terenu lotniska. Nagranie tej wypowiedzi opublikujemy w ciągu tygodnia.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *