Strona oficjalna

Mamy do wydania ponad 45000 złotych

W tym roku mieszkańcy Bogucina głosując na zebraniu wiejskim zdecydują o wydaniu bardzo dużej kwoty z Funduszu Sołeckiego.

Oficjalne ogłoszenie jest na końcu tego tekstu. Bardzo zachęcamy do składania własnych propozycji i przedstawiamy własną.

Pomysł polega na skorzystaniu z tego, że na główne osiedle Bogucina prowadzą tylko dwie drogi dojazdowe i montując kilka kamer monitoringu (proponujemy 4) można solidnie poprawić bezpieczeństwo nas wszystkich i zadbać o wspólny dobytek.

Propozycję lokacji monitoringu przy drogach przedstawi firma składająca ofertę. Redaktor Bogucin.pl wstępnie rozmówił się z właścicielami naszego sklepu, którzy nie mają nic przeciwko aby na sklepie zainstalować monitoring pilnujący naszego placu zabaw. Wstępnie mogłoby to wyglądać tak:

Kradzieże i akty wandalizmu niestety nie są w Bogucinie nieobecne. Giną samochody (kilka bolesnych przykładów), narzędzia (przykładowo z budowanej świetlicy), zdemolowane zostało ogrodzenie placu zabaw. Uważamy że monitoring oraz informacja o nim przy wjeździe do wsi bardzo zniechęci nieproszonych gości.

Oficjalne ogłoszenie o funduszu sołeckim

Szanowni Państwo, informujemy, że został ustalony FUNDUSZ SOŁECKI na 2019 rok. Sołectwo Bogucin otrzymało do dyspozycji kwotę: 45 164,20 zł. Chcielibyśmy, aby te środki zostały dobrze spożytkowane, dlatego zachęcamy Państwa do przedstawiania pomysłów/propozycji ich wykorzystania. Prosimy o przesyłanie propozycji przedsięwzięć oraz oszacowania kosztów ich realizacji na adres: soltys@bogucin.pl

Podczas zebrania wiejskiego, które odbędzie się 20 września, wspólnie zdecydujemy, które przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w 2019 roku.

SOŁTYS I RADA SOŁECKA BOGUCINA

.

2 Responses to Mamy do wydania ponad 45000 złotych

  • Monitoring to bardzo dobry pomysł.
    Pozwoli na wyłapanie złodziei i chuliganów tak miejscowych jak i przyjeżdżających “gościnnie”.
    Sam Fakt istnienia monitoringu odstraszy innych potencjalnych chuliganów.
    Poza tym kamery przy wjazdach pozwolą uspokoić kierowców “rozjeżdżających” naszą wieś, używając jrj jako skrót.

    Jn

  • Bardzo dobry pomysł z kamerami. Uważam, że należało by również zrobić coś z wodą, która cały czas jest brudna. Przy wlaniu do wanny, prawie nie widać dna !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *