Strona oficjalna

Wyrok dla Bogucinianki ogrzewającej się śmieciami

8 lutego Straż Miejska w Swarzędzu skierowała wniosek do Sądu Rejonowego o ukaranie mieszkanki Bogucina za spalanie śmieci w kotle centralnego ogrzewania.

Wyrok już zapadł. Cytujemy informację Straży Miejskiej:
Grzywną w wysokości 1000 zł + kosztami sądowymi w wysokości 170 zł poznański Sąd Rejonowy ukarał mieszkańca Bogucina za spalanie śmieci w piecu.
Jest to pierwszy tego typu wyrok z wniosku swarzędzkiej Straży Miejskiej, drugi jest już w sądzie i czeka na rozpatrzenie. W sprawie kolejnych czterech prowadzimy czynności wyjaśniające. Może nie jest to ogromna suma ale należy wziąć pod uwagę, że jeśli sytuacja się powtórzy, takiemu recydywiście sąd może wymierzyć grzywnę nawet 5 000 zł.

Straż Miejska na swojej stronie WWW pisze też o innych podobnych zdarzeniach:
W okresie od 22 stycznia do 7 lutego funkcjonariusze straży miejskiej ujawnili 6 nowych przypadków spalania odpadów, z czego 2 dotyczyły zakładów stolarskich w Kobylnicy i Garbach. W przypadku stolarni w Kobylnicy strażnicy oprócz spalania odpadów ujawnili proceder przekazywania odpadów na opał innym mieszkańcom wsi. O tej sprawie sygnalizowaliśmy w poprzednim “sprawozdaniu”. Stolarniami zajmie się także WIOŚ. Ponadto ukaraliśmy mandatami mieszkańców ul. Cmentarnej, Wawrzyniaka i Słonecznej w Swarzędzu oraz Leśnej w Gruszczynie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *