Strona oficjalna

Wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim Swarzędza na 2016 rok

ikona_swarzedz_dobrze_trafiles_200pxPrzedstawiamy informację o wynikach głosowania nad budżetem obywatelskim Swarzędza na 2016 rok. Głosowanie to zadecydowało o podziale 1,5 miliona złotych wśród zwycięskich projektów.

W głosowaniu wzięło udział 8662 mieszkańców – prawie 20 proc. spośród 36 tys. uprawnionych. Uprawnione do głosowania były osoby zamieszkujące naszą gminę, które ukończyły 16 lat.

Projektem głównym (koszt do 1 mln zł) , który otrzymał najwięcej (3414 głosów) jest ścieżka rowerowo-biegowa wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego. Projekt zakłada budowę nowej drogi pieszo-rowerowej o szerokości 5 m i długości 1343 m wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego. Starą kostkę brukową ma zastąpić nowa kostka i asfalt. Wzdłuż drogi rowerowej zostaną ustawione lampy, ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne.

Projekty dodatkowe (koszt do 100 tys. zł każdy), które uzyskały najwięcej głosów:

1. Budowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej na boisku sportowym w Wierzonce – 1900 głosów. Wytyczenie i wyposażenie 2 boisk: do siatkówki i koszykówki, ułożenie z kostki brukowej szachownicy do gry, wybudowanie altanki i montaż skrzynki na prąd

2. Postawienie 2 sygnalizatorów przy ulicy Planetarnej w Zalasewie: przed Szkołą Podstawową i Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie – 915 głosów

3. Wybieg dla psów  w Swarzędzu, na obszarze byłego wysypiska śmieci – 760 głosów. Projekt zakłada budowę ogrodzenia, ustawienie pojemników na psie odchody i dystrybutorów z woreczkami na terenie około 0,5 ha.

4. Dziecięco-młodzieżowy plac zabaw w Swarzędzu, os. Kościuszkowców – 653 głosy. Budowa placu zabaw z tyłu Szkoły Podstawowej nr 4.

5. Plac zabawowo-rekreacyjny przy zespole szkół w Paczkowie – 652 głosy. Zbudowanie nowego placu zabaw przy szkole

Projekty te zostaną wpisane do budżetu na 2016 rok.

Na sygnalizację świetlną pod wiaduktem w Bogucinie zagłosowały 162 osoby, co nie wystarczyło do zakwalifikowania się projektu do realizacji. Aby zakwalifikować nasz projekt powinniśmy w tym roku zebrać 653 głosy. W załączniku poniżej podano wszystkie wyniki.

2015_10_05_wyniki_budzet_obywatelski_2016.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *