Strona oficjalna

Telewizja Fokus TV pokaże pracę naszych sąsiadów, strażaków z OSP Swarzędz

Nowe odcinki serialu “”OSP. Na ratunek”” będzie można oglą­dać co tydzień, w każdy czwartek o godz. 21:00. Drugi sezon “”OSP. Na ratunek” będzie liczył 10 odcinków i skupi się na przedstawieniu kulis misji realizowanej przez ochotnicze straże pożarne.

Widzowie będą mieli okazję poznać nowe jednostki i służących w nich ochotników, np. z OSP Swarzędz. Twórcy serialu nie zapomną jednak o bohaterach z poprzedniej części, któ­rzy zyskali niezwykłą sympatię telewidzów.

W serialu przyjrzymy się codziennej ciężkiej pracy strażaków ochotników ‒ bohaterów bez­interesownie narażających swoje życie dla rato­wania ludzi i ich dobytku.

Każdy z odcinków przedstawi pracę strażaków, spektakularne akcje ratownicze, ale również przygotowanie do wyjazdu na akcje, aspekty techniczne, wyja­śnienie problemu za pomocą grafiki i wyzwania, które wiążą się z poszczególnymi akcjami.

Serial “OSP. Na ratunek” pokazuje „od kuchni” specyfikę pracy strażaków i zarazem zbliża widza do boha­terów, którzy muszą stawić czoła wyzwaniu (Źródło: www.superseriale.se.pl).

Rozmowa z Mają, naszą sąsiadką z Bogucina, która działa w OSP w Swarzędzu

Jak to się stało, że ekipa telewizyjna “OSP. Na ratunek” wybrała właśnie Swarzędz na miejsce nagrań?
Z pewnością dlatego, że u nas się dużo dzieje. Mamy gęstą zabudowę w okolicy, dużo zakładów przemysłowych, ogromny ruch samochodowy. Wypadki, pożary i innego rodzaju interwencje zdarzają się bardzo często.

Czy zobaczmy Cię w akcji w odcinku o Swarzędzu?
To nie będzie jeden odcinek! Ekipa filmowa postanowiła nakręcić u nas cały sezon, właśnie dlatego, że mieli u nas dużo zdarzeń do udokumentowania.
Ja na akcję jeszcze nie jeżdżę. Od kilku lat szkolę się w MDP – Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Teraz, po osiągnięciu pełnoletności, odbywam odpowiedni kurs i na akcję zacznę jeździć już niedługo.
A ekipa filmowa Focus TV jest u nas nadal i realizuje kolejne odcinki. Sądzę, że w ich materiałach na pewno będę widoczna wykonując pracę w remizie.

.

Akcja strażaków w Bogucinie

Na poniższym filmie widać przykładową akcję dojazdu strażaków z Kobylnicy na ul. Jodłową w Bogucinie

Przedstawiamy też film promocyjny OSP Swarzędz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *