Strona oficjalna

Spłonął warsztat i lakiernia

Podajemy tekst za portalem swarzedzki.pl

Siedem zastępów straży pożarnej gasiło – w minioną sobotę – groźny pożar warsztatu stolarskiego i lakierni w Bogucinie, przy ul. Wrzosowej. Mimo szybkiej akcji gaśniczej pomieszczenia doszczętnie spłonęły, strażakom udało się jednak obronić przed ogniem budynek mieszkalny. Jedna osoba została lekko ranna.

W sobotę, 30 lipca, kilka minut po godzinie 12:00 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do Bogucina, gdzie przy ul. Wrzosowej doszło do pożaru warsztatu.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że parterowy budynek, w którym znajdował się warsztat stolarski oraz lakiernia był objęty cały ogniem. Palący się warsztat znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego.

Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych natychmiast podjęli działania ratownicze, starając się ochronić przed ogniem budynek mieszkalny – relacjonuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. Na miejsce wezwano kolejne zastępy strażaków. – W pierwszej fazie działania gaśnicze były prowadzone tylko i wyłącznie z zewnątrz budynku, ponieważ wewnątrz pomieszczenia – w wyniku intensywnego spalania pojemników z substancjami łatwopalnymi – panowała ekstremalnie wysoka temperatura, co uniemożliwiało wejście strażaków do środka – wyjaśnia szef kobylnickich strażaków.

Po przybyciu kolejnych zastępów strażakom udało się opanować ogień, a następnie całkowicie go ugasić. Po ugaszeniu strażacy rozpoczęli dogaszanie oraz sprawdzanie pomieszczeń kamerą termowizyjną. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana. – Obrażenia zostały opatrzone na miejscu i nie było konieczności transportu do szpitala – dodaje Tomasz Tomaszewski.

Budynek warsztatowy uległ całkowitemu spaleniu, natomiast budynek mieszkalny udało się ochronić przed ogniem. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z Kobylnicy, Swarzędza oraz JRG-3 i JRG-1 z Poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *