Strona oficjalna

Prosimy sąsiadów o dalszą pomoc rodzinie z Ukrainy

Drodzy mieszkańcy, jeśli ktokolwiek mógłby wesprzeć rodzinę z Ukrainy, która mieszka już w Strzeszynie prosimy o pomoc w zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy.

Rodzina radzi sobie stopniowo coraz lepiej. Pani Raja podjęła pracę w szklarni, dziewczynki chodzą do przedszkola i szkoły. Wszyscy mają już załatwione dokumenty PESEL i formalności bankowe.
Nadal jednak pomoc od Państwa jest bardzo potrzebna. Na świadczenia i pensję trzeba będzie jeszcze poczekać.

W związku z powyższym organizujemy ponownie zbiórkę, tym razem jedzenia i środków czystości. Poniżej podam listę potrzebnych rzeczy, jeśli ktoś z Państwa ma ochotę pomóc i kupi którąś z nich lub cały pakiet to proszę o wiadomość na nr telefonu 501 320 994. Po takim SMSie odpiszę Państwu czy ktoś już się zadeklarował na te rzeczy czy nie. Dzięki takiej informacji, zakupy nie skumulują się nam i może uda się zakupić wszystko.
Zakupione rzeczy będziemy zbierać w środę w godzinach 18-19 na ul. Sosnowej 32.

Jest jeszcze jedna sprawa – 2 kwietnia jedna z dziewczynek kończy 10 lat tak więc może ktoś z Państwa może podarować hulajnogę lub rolki w rozmiarze 36. Mniejsze dzieci mają już takie sprzęty tak więc pomyślałyśmy że byłby to świetny prezent na urodziny.

Lista potrzebnych rzeczy:

  • środki czystości – do czyszczenia WC, umywalki, prysznica, kuchni np. domestos, cif, odkamieniacz, do szyb
  • środki piorące- do prania i płukania, np. kapsułki, płyny
  • art. higieniczne, drogeryjne m.in. : pod prysznic, mydła, szampon- w tym dziecięce, włosy farbowane ( ciemny) kobiety; podpaski, dezodoranty, szczoteczki i pasty do zębów, krem nawilżający, dziecięcy z pantenolem, kosmetyki do twarzy dla kobiet (skóra tłusta)
  • żywność długoterminowa “zamknięta” : makarony, kasze, ryż, sosy, przeciery, puszki, dżemy, herbata, płatki śniadaniowe, mąka, olej do smażenia
  • duży garnek na zupę

Z góry dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *