Strona oficjalna

Żółta woda w wodociągu. Skąd?

Od kilku dni w wielu domach Bogucina płynęła z kranów żółtawa woda. O możliwych przyczynach i podjętych działaniach rozmawiam z Jerzym Koperskim – Kierownikiem Działu Wodociągów ZGK Swarzędz.

– Co jest przyczyną takiego zanieczyszczenia?
– Powodem jest “zerwanie”, czyli oddzielenie się wewnątrz rur najdelikatniejszej warstwy mineralnej na skutek gwałtownego poboru wody. Mogło to być spowodowane otwarciem któregoś z hydrantów (nie stwierdziliśmy tego, ale to nie oznacza, że nie miało miejsca) albo jednoczesny bardzo duży pobór przez odbiorców indywidualnych. Jest bardzo prawdopodobne, że po powrocie upałów wiele osób postanowiło w sobotę wymienić wodę w basenie.

– Co Państwo zrobili aby problem naprawić?
Dziś – w poniedziałek – dokonaliśmy płukania sieci wodociągowej. Wykonuje się to poprzez wywołanie w kontrolowany sposób coraz większych poborów wody, co powinno sieć oczyścić. Pracownicy płukali sieć tak długo, aż uzyskali idealną klarowność wody.

 

 

5 Responses to Żółta woda w wodociągu. Skąd?

  • Problem z wodą mamy już od kilku lat więc WYPOWIEDź Pana Koperskiego zakrawa na KPIne PIJemy koszmarna wodę czasami nawet ma stechly zapach i jeszcze płacimy za to szambo

  • Woda w dalszym ciągu jest bardzo brudna !! Zamontowałem filtr, żeby chociaż wodę do picia oczyszczać i po 10 dniach filtr się tak zatkał, że woda przestała płynąć. Założyłem nowy, upłynęły 2 dni i na razie jest dobrze. Stary, zatkany filtr zawiozę do wodociągów w Swarzędzu, zobaczymy co mi powiedzą.. Identyczny filtr mam zamontowany w Poznaniu na wildzie i po pół roku jest jeszcze całkowicie drożny. czy za takie świństwo z kranu my musimy płacić?

  • Zgodnie z wcześniejszą informacją, zawiozłem zatkane, żółto-brązowe filtry do Wodociągów w Swarzędzu. Młody człowiek z którym rozmawiałem, w kulturalny sposób mi tłumaczył, że woda jest badana pod kątem zanieczyszczeń chemicznych i wyniki są pozytywne. Pod względem zanieczyszczeń fizycznych nie badają, skierował mnie do kierownika. Tego Pana nie obchodzi, że w wodzie znajdują się zanieczyszczenia fizyczne. On ma wyniki badań pod względem chemicznym, a one są w normie. Argumenty, że ten brud osadza nam się w organiźmie nie obchodzą go. Czy tylko na ulicy Wiśniowej leci taki syf z kranu? Nikt z tym nie ma problemu? Za jakiś czas na pewno to się odbije na naszym zdrowiu. Dla własnego uspokojenia, mimo, że to są spore kwoty, dam przebadać zatkane filtry.

  • Ja tez dzwoniłam odnośnie tej wody w odpowiedzi usłyszałam źe jest zdatna do picia zawiera dużo amoniaku ale podobno tego zdrowego ( jeśli takowy istnieje) będę wdzięczna za podzielenie się wynikami tych badań jeśli pan je zrobi Może rada sołectwa zamiast dyskutować nad założeniem sygnalizacji świetlnej pod mostem zajęła by się możliwością podłączenia nas do aquanetu w Gruszczynie

  • sIEĆ WODOCIĄGOWA NALEŻY DO KOMUNALKI W SWARZĘDZU – ONI JĄ UTRZYMUJĄ I KONSERWUJĄ. nALEŻY SPRAWDZIĆ OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA KONSERWACJĘ TEJ SIECI.
    USTALIĆ OSOBY KTÓRE DOPROWADZIŁY DO TYCH ZANIEDBAŃ I POCIĄGNĄĆ DO ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZANIEDBANIA.
    jAK CZARNOBYL MIAŁ AWARIĘ TEŻ TŁUMACZONO ŻE PROMIENIOWANIE JEST NIESZKODLIWE, OMAL ŻE TO WITAMINA. nIE DAJCIE SOBIE WMAWIAĆ BZDUR, SĄ OD TEGO ODPOWIEDNI LUDZIE KTÓRZY WINNI BYĆ UKARANI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *