Strona oficjalna

Znacznie więcej lotów z Ligowca – to już przesądzone

Wyniki zorganizowanej przez gminę Swarzędz ankiety nt. przyszłości Ligowca przedstawiono w Teleskopie TVP Poznań.

Jedna z ważniejszych wypowiedzi w materiale pochodzi od Grzegorza Taterki, zastępcy burmistrza Swarzędza:
– Całkowicie po tych badaniach wykluczamy jakąkolwiek funkcję przemysłową, ze względu na to, że mieszkańcy po prostu jej nie chcą. Wiązała by się z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi i innymi dla naszych mieszkańców.

Niezwykle interesująca rozmowa odbyła się później – w Wywiadzie Teleskopu.

Gośćmi w studio byli Marian Szkudlarek – burmistrz Swarzędza oraz Tomasz Szczot – prezes zarządu Aeroklubu Poznańskiego.

Po uruchomieniu współpracy z Politechniką Poznańską, Aeroklub szkoli studentów, którzy zdobywają zawód pilota. Jak określił to prezes Szczot – jest to ogromny przyrost lotów jeśli chodzi o godziny oraz ilość lotów. Będzie to bardzo uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. W roku akademickim 2016-2017 szkolić się będzie pierwszy roczniku wydziału pilotażu. W roku kolejnym będą to już dwa roczniki studentów a w kolejnych latach kolejne. Będą to głównie loty po okręgu, kilkaset godzin dla każdego rocznika. Aeroklub będzie musiał w tym celu przedłużyć swój sezon lotów.

W przypadku zmiany planu zagospodarowania dla tego terenu, burmistrz Szkudlarek wyklucza tu aktywizację gospodarczą, skłania się raczej ku zabudowie maksymalnie 2-kondygnacyjnej tzw. niskiej mieszkaniówce. W tym kontekście ciekawą wypowiedź przedstawił prezes Szczot, że Anna Tomicka – poprzednia Burmistrz Swarzędza obiecała Aeroklubowi zgodę na przekształcenie terenu pod aktywizację gospodarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *