Strona oficjalna

Szanowni Mieszkańcy Sołectwa Bogucin

Szanowni Mieszkańcy Sołectwa Bogucin,
Przede wszystkim chciałabym serdecznie podziękować za wybór na sołtysa do czasu zakończenia bieżącej kadencji. Postaram się sprostać czekającym mnie wyzwaniom, być otwartą na sugestie oraz nie zawieść Państwa zaufania.
Swoimi działaniami chciałabym zaktywizować jak największą liczbę mieszkańców, abyśmy razem mogli działać na rzecz naszej małej ojczyzny. Mam nadzieję, że Państwa pomocą, uda mi się zrealizować ten cel.

Będę starała się bieżąco zdawać relację z podejmowanych przeze mnie działań, aby były one jak najbardziej transparentne.

Pierwsze dni (od 23 listopada) upłynęły mi na spotkaniach w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, gdzie w Wydziale Nadzoru Właścicielskiego i Transportu przekazano mi informację o zadaniach i obowiązkach sołtysa. Poprosiłam również o przekazanie mapy sołectwa i wykazu ulic do niego należących.

Kolejne dni to również owocne spotkania: z przedstawicielkami Koło Gospodyń Wiejskich w Bogucinie oraz Aktywny Bogucin. Ponadto z poprzednim sołtysem, Panem Adamem Borówczakiem i grupami korzystającymi ze świetlicy wiejskiej.

W następnym tygodniu brałam udział w sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu, a z Urzędu Miasta i Gminy, uzyskałam niezbędne informacje dotyczące budżetu sołeckiego na ten i następny rok.

NAJBLIŻSZE ZADANIA:

  • odświeżenie świetlicy wiejskiej – w poprzednim budżecie zostały zarezerwowane na ten cel środki i wybrany wykonawca. Aby nie stracić funduszy (5000 zł), trzeba remont (malowanie, drobne naprawy) przeprowadzić do końca roku. Prace mają ruszyć we wtorek 6 grudnia.
  • ustalenie regulaminu świetlicy i rozpisanie nowego grafiku – chętnych do korzystania jest wielu, co jest bardzo budujące, ale musimy się podzielić godzinami, tak by nikt nie czuł się pokrzywdzony.
  • od nowego roku zamierzam ustalić godziny dyżurów dla Mieszkańców, w świetlicy wiejskiej. Najpierw muszę jednak uporządkować znajdujące się w niej biuro.

Za nami Mikołajki, za organizację, których chciałabym podziękować Kasi i Wojtkowi z Rady Sołeckiej. Miło mi było uczestniczyć i choć trochę pomóc.

Sołtys Patrycja Koralewska

Fot. Emiliven, Bogucin. https://www.facebook.com/EmilivenArt?tn=-]K*F

2 Responses to Szanowni Mieszkańcy Sołectwa Bogucin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *