Strona oficjalna

Raport z pracy Sołtysa ;-)

Szanowni Mieszkańcy,

Koniec roku oraz ostatnie tygodnie były bardzo intensywne jeśli chodzi o sprawy naszego sołectwa.

 • po remoncie świetlicy wszystkie grupy wróciły do zajęć, udało nam się uzgodnić grafik i przygotować zasady z jej korzystania.
 • rozpoczęłam realizację zadania z budżetu sołeckiego „doposażenie świetlicy” – przybędą nam m.in. szafa na sprzęty sportowe, wieszaki na piłki gimnastyczne, szafki do łazienki, zostanie powieszony ekran oraz naprawiona furtka.
 • rozpoczęłam zadanie – chodnik na ul. Księdza Kanonika Janke – 24 stycznia spotykam się w tej sprawie z przedstawicielem Urzędu i liczę na szybki początek prac.
 • uzgodniłam z Wydziałem Nadzoru Właścicielskiego jaka jest dokładna powierzchnia działki przy świetlicy – możemy przygotować projekt zagospodarowania terenu i zaadoptować go na miejsce rekreacji dla nas wszystkich (wiata wypoczynkowa, miejsce do grillowania, ławy, stoły, leżaki).
 • rozmawiałam z Wydziałem Inwestycji o utwardzeniu ulicy Zielonej i Grzybowej. Dla ul. Zielonej projekt budowlany jest ciągle aktualny – zamierzam przygotować pismo do Burmistrza z zapytaniem o termin jego uruchomienia. Ul. Grzybowa – tu niestety nie ma zgody Urzędu na trwałe utwardzenie drogi ze względu na jej szerokość – wystąpię o utwardzenie ulicy płytami betonowymi, jeśli taka będzie wola mieszkańców (jest na to zgoda Urzędu)
 • razem z sołtysem Janikowa Górnego Norbertem Zgrabczyńskim wystosujemy pismo w sprawie uporządkowania pobocza wzdłuż ul. Gnieźnieńskiej.
 • jestem w stałym kontakcie z Wojtkiem Mateckim z Rady Sołeckiej – przygotowujemy pismo do ZDM z prośbą o wyznaczenie trasy ewentualnej drogi rowerowej łączącej Bogucin z Poznaniem
 • zwróciłam się wraz ze Stowarzyszeniem Nasz Bogucin do Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu z prośbą o ustalenie daty wspólnego spotkania z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz dotyczącego świateł na ul. Bałtyckiej (DK92) przy wyjeździe z lasu.
 • w sprawie ul. Sosnowej jestem w kontakcie z panią prawnik Stowarzyszenia Nasz Bogucin – będziemy starać się o wywłaszczenie drogi na rzecz gminy
 • spotkałam się z Kołem Gospodyń Wiejskich – mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i uda nam się wspólnie zrealizować wiele zadań i z członkami Rady Sołeckiej, Katarzyną Okupnik i Wojtkiem Mateckim
 • ponadto ze spraw bieżących: wnioskowałam o dowieszenie lampy na ul. Wrzosowej, zamontowanie słupków przy sklepie, wystąpiłam do ZDM o uporządkowanie pobocza na odcinku wyjazdu z Bogucina na ul. Bałtycką i wiele innych.

Wyzwania, które stawiam sobie w najbliższym czasie:

 • stworzenie projektu lub projektów, na które moglibyśmy ubiegać się o środki z budżetu obywatelskiego. Projekty tego typu mogą dotyczyć zagospodarowania terenu, utwardzenia ulicy, budowy chodników, ścieżek rowerowych. Są to pieniądze, o które możemy powalczyć co roku. Inne sołectwa wyglądają pod tym względem zdecydowanie lepiej.
 • w innych sołectwach część budżetu zostaje przeznaczona na inwestycje, na które gmina nie daje pieniędzy: powstają chodniki, miejsca do wypoczynku i rekreacji, a także projekty budowlane dotyczące ulic – jest to pole do działania dla nas wszystkich
 • zamierzam wnioskować do Ośrodka Kultury w Swarzędzu o bezpłatne zajęcia dla dzieci. Taka możliwość istnieje od dłuższego czasu, ale nigdy z niej nie korzystaliśmy.

Równocześnie zapraszam każdego, kto ma chęci, czas, pomysły, środki do działań na rzecz naszego sołectwa. Kontakt: bogucin@soltys.swarzedz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *