Strona oficjalna

Burmistrz Swarzędza o ankiecie dotyczącej Ligowca [wideo]

Przedstawiamy zapis wideo ze spotkania nt. przyszłości terenów lotniska na Ligowcu.
Gospodarzami spotkania byli: Marian Szkudlarek – burmistrz MiG Swarzędz; Grzegorz Taterka – zastępca burmistrza; prof. Tomasz Kaczmarek z Centrum Badań Metropolitalnych UAM.

Streszczenie najważniejszych informacji z materiału wideo:
Aeroklub Poznański na początku 2015 roku zawnioskował o przekształcenie planu zagospodarowania przestrzeni dla terenu obecnego lotniska. Teren ten ma powierzchnię ok. 107 hektarów. Aktualny plan – z 2011 – roku przewiduje tam działalność szkoleniowo-sportową, lotnisko sportowe lub służb ratowniczych.

Centrum Badań Metropolitalnych UAM do 15 listopada br. powinno zebrać opinie mieszkańców sąsiadujących z lotniskiem sołectw i przedstawić wnioski władzom gminy. Opinia mieszkańców nie jest wiążąca dla władz, ma to być po prostu profesjonalnie przygotowana ankieta. Co ważne – raport ten będzie upubliczniony.
Ankieta jest anonimowa. Wersja internetowa znajduje się pod adresem www.lotniskoankieta.pl
Osoby, które wolą wypełnić wersję papierową ankiety – mogą to zrobić w Urzędzie Gminy w Biurze Obsługi Interesanta.

Marian Szkudlarek wspomniał, że większość mieszkających wokół Ligowca osób, z którymi rozmawiał o lotnisku nie miała nic przeciwko takiej działalności. Jako problem jest postrzegana jedynie Grupa Żelazny i jej głośno pracujące podczas akrobacji lub wyciągania szybowców maszyny.

Na ten moment, punkt widzenia włodarzy gminy jest taki, aby nie przeznaczać tego terenu na funkcje, które spowodowałyby znaczne zwiększenie ruchu na obecnie istniejących drogach.
Burmistrz Marian Szkudlarek wypowiedział się jednoznacznie: nie ma w budżecie Swarzędza pieniędzy na most lub wiadukt łączący bezkolizyjnie ruch z terenu lotniska z większymi arteriami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *