Strona oficjalna

Bezpłatne autobusy dla seniorów w gminie Swarzędz

ikona_swarzedz_dobrze_trafiles_200pxOd 1 stycznia 2016r. seniorzy w wieku powyżej 65. roku życia oraz rodziny wielodzietne (troje lub więcej dzieci oraz ich opiekunowie) będą mogli za darmo korzystać z autobusów komunikacji publicznej organizowanej przez gminę Swarzędz, również z linii dojeżdżających do Poznania

W przyszłym roku z opłat za przejazdy autobusami mają być zwolnieni swarzędzcy uczniowie i studenci. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji deklarował w kampanii wyborczej burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. Darmowe autobusy dla mieszkańców powyżej 65. roku życia i rodzin wielodzietnych mają kosztować gminę Swarzędz 200 tysięcy złotych rocznie.

Powyższe zasady zostały uchwalone na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Swarzędz.

Seniorów do skorzystania z darmowego przejazdu uprawnia dokument tożsamości ze zdjęciem i datą urodzenia – wyjaśnia Mariusz Szrajbrowski, kierownik Referatu Nadzoru Właścicielskiego i Pozyskiwania Funduszy Gminy Swarzędz – dotyczy to także osób niezamieszkałych na terenie gminy Swarzędz. Dla rodzin wielodzietnych odpowiednim dokumentem jest karta dużej rodziny.

mpk_swarzedz_autobus_500px

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *