Strona oficjalna

Lewoskręt na Antoninek zostanie zlikwidowany

Przedstawiamy hipotetyczny wywiad z Łukaszem Dondajewskim, inżynierem ruchu w Poznaniu.

Bogucin.pl: Mieszkańcy Bogucina są zszokowani Pana decyzją. Likwidacja lewoskrętu na Antoninek bardzo utrudni nam życie. Dlaczego Pan wydał takie postanowienie?
Łukasz Dondajewski: To nie powinno być zaskoczeniem. Tam zdarzały się kolizje.

Oczywiście skręt w lewo na Antoninek jest kłopotliwy. Teraz by tam dojechać będziemy skręcać w lewo na podjeździe pod górkę, przy pętli autobusowej. Czy to jest wg Pana bezpieczniejsze?
Łukasz Dondajewski: Jestem profesjonalistą. Nie będę wróżył z fusów. Zobaczymy co się wydarzy, opomiarujemy to, zanalizujemy i przedstawimy wnioski we właściwym czasie. Bardzo możliwe, że będą potrzebne kolejne odważne decyzje.

Bogucin ma 1000 mieszkańców. Komunikację zapewniają nam tylko dwie drogi, obłożone też tranzytem kierowców, którzy skracają sobie tu trasę. Czy likwidacja skrętów jest jedynym co bierze Pan pod uwagę?
Łukasz Dondajewski: Oczywiście można by wykonać skrzyżowanie z prawdziwego zdarzenia. Ale to kosztuje. Wpisałem dane do Excela i wyraźnie widać, że wymalowanie zakazów jest lepsze. Zmieścimy się w 400 zł brutto.

Skoro koszty są tak ważne, to może nic w tej sprawie nie zmieniać i przy okazji nie utrudniać innym życia. Zaoszczędzi Pan 400 zł.
Łukasz Dondajewski: Jak już informowaliśmy, podjęta decyzja poprawi wskaźnik BRD w ulicy Bałtyckiej. To bardzo ważny wskaźnik dotyczący bezpieczeństwa. Nieustanna poprawa BRD jest jednym z kryteriów oceny mojej pracy przez przełożonych. Mamy już październik, zbliżają się premie świąteczne, ten wskaźnik nabiera podwójnego znaczenia.

Ale my tu żyjemy. Setkom mieszkańców Bogucina utrudnił Pan życie i naraził ich na dodatkowe niebezpieczeństwo.
Łukasz Dondajewski: Zapomina Pan, że nie płacicie podatków do Poznania. Bogucin to gmina Swarzędz, proszę nie wymagać od nas rozwiązywania Waszych problemów. My swoje potrafimy rozwiązywać – jak właśnie pokazaliśmy.

.

Hipotetyczny wywiad przeprowadziłby
Wojciech Wiśniewski

Poniżej pisma dotyczące sprawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *